Rola projektanta

Rola projektanta

galleryRola projektanta

Zadaniem projektanta jest stworzenie wnętrza, które spełni oczekiwaniaSzymon05 klienta i będzie dopasowane do potrzeb wszystkich użytkowników projektowanego lokalu.
Jego rolą jest zaprojektowanie powierzchni każdego pomieszczenia w sposób funkcjonalny, estetyczny i spójny stylowo, optymalnie wykorzystując dostępną powierzchnię, z uwzględnieniem preferencji, oczekiwań i budżetu inwestora.

Planując przestrzeń zgodnie z potrzebami użytkowników i funkcją pomieszczenia prawidłowo wydzieli i zaaranżuje strefy do relaksu, pracy, zabawy czy snu.
Projektant wnętrz służy również pomocą w zakresie doboru odpowiednich materiałów wykończeniowych dostosowanych do danych powierzchni, położenia, ustawienia i natężenia oświetlenia oraz doborze palety kolorów i dodatkowych elementów wystroju w taki sposób, aby całość aranżacji wnętrza była spójna i sprawiała, że przebywanie w danym wnętrzu będzie pozytywnie wpływać na użytkowników tej przestrzeni.
Doświadczenie projektanta uchroni również przed błędami, których naprawienie może okazać się kosztowne i uciążliwe do wykonania (np. niefunkcjonalny podział powierzchni, czyli niepraktycznie postawione ściany Starowka_05_6d194fkkdziałowe lub źle rozplanowane umieszczenie kontaktów, kinkietów czy włączników światła).
Często projektant może znaleźć tańsze rozwiązanie, które będzie równie efektowne i funkcjonalne, co drogie, standardowe i gotowe elementy wyposażenia.
 
Rolą projektanta jest czasem również zmiana wyborów inwestora, dotyczących elementów wyposażenia w wybranym stylu wnętrza, zastosowania materiałów do danych powietrzni, czy doboru kolorów.
Jego doświadczenie i wiedza przeprowadzi klienta przez ten etap bezboleśnie, zainspiruje wieloma możliwościami, praktycznymi i ciekawymi pomysłami, które ułatwią prawidłowy i racjonalny wybór, a następnie wykona cały projekt w sposób profesjonalny łącząc wszystkie elementy w jedną spójną i efektowną całość.
Projektant wnętrz przygotuje również projekty techniczne dla wykonawców, takie jak:
  • projekt instalacji gniazd i włączników napięciowych (rzut z góry + opis),
  • projekt oświetlenia stałego z wymiarami, do którego miejsca należy doprowadzić zasilanie
  • szczegółowy projekt ułożenia płytek ściennych i podłogowych,
  • projekt koncepcyjny koniecznych zmian w instalacji sanitarnej i wentylacji (po ewentualnych zmianach)
  • rzuty 2D wybranych ścian projektowanych pomieszczeń + podstawowe zwymiarowanie mebli robionych pod wymiar
  • przy projektach lokali usługowych wykona również projekt drogi ewakuacyjnej

Z pomocą projektów wykonawczych remont będzie przebiegał bez pomyłek, bo wszystko będzie naniesione i opisane na szczegółowych planach.
 
Dzięki pomocy projektanta wnętrze będzie spełniało wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania, a funkcjonowanie w tej przestrzeni będzie przyjemnością.
 
Podsumowując, projektanta wnętrz zatrudnia się po to, aby zaoszczędzić na błędach, które dzięki niemu nie powstaną, ponieważ wszystko będzie wcześniej przemyślane, omówione i prawidłowo zaplanowane.
Ponadto, dzięki wizualizacjom 3D klient może zobaczyć lokal,  mieszkanie, czy dom w zmienionej aranżacji przed rozpoczęciem remontu, a co najważniejsze dzięki temu ma jeszcze możliwość bez kosztowo zmienić decyzję o doborze koloru farby na ścianach czy rodzaju podłogi i zobaczyć projekt z innym wykończeniem.
 
To jest właśnie ten moment, kiedy okazuje się, że dzięki temu nie został popełniony błąd w realizacji rzeczywistej, a jedynie na projekcie wirtualnym, który można modyfikować, aż do satysfakcjonującego efektu.